Szlakiem znanych i mniej znanych miejsc pamięci

Na rynku księgarskim ukazała się ciekawa książka “Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej”, dostępna także w bezpłatnej wersji elektronicznej. Nie tylko przedstawia ona burzliwe dzieje historyczne Puszczy Kampinoskiej i okolic (a konkretnie powiatu warszawskiego zachodniego), ale może być także inspiracją do ciekawych wycieczek.

Publikacja autorstwa Marcina Łady podzielona jest na rozdziały odpowiadające poszczególnym gminom. Każdy z nich zawiera nie tylko rys historyczny regionu, ale także mapę przedstawiającą tytułowe miejsca pamięci narodowej oraz oczywiście ich opis i zdjęcia.

W Puszczy Kampinoskiej opisano między innymi cmentarz wojenny w Granicy, dąb powstańców, grób nieznanego żołnierza w Nadłużu, pomniki w Sierakowe, Truskawiu czy Pociesze, mogiłę powstańców styczniowych w Budzie Zaborowskiej i wiele, wiele innych. Polecam serdecznie lekturę tej książki – każdy z was na pewno znajdzie w niej miejsca, o których nie miał pojęcia.

Książkę można pobrać m.in. ze strony gminy Izabelin

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.