Noworoczny przegląd wydarzeń z Puszczy i okolic

[38]
fot. KMŁ

1. Łatwiej do Łomianek
Od nowego roku w Łomiankach rusza nowa linia autobusowa oznaczona jako ŁZ. Kursuje na trasie z Metra Młociny do Łomianek Dąbrowy, ale na razie tylko w dni robocze, w godzinach szczytu (zarówno rannego, jak i popołudniowego). Autobusy jeżdżą co 20 minut. Jak zapewniają władze Łomianek, będą się uważnie przyglądać zainteresowaniu nową linią. Z kolei “Życie Warszawy” zwraca uwagę, że od nowego roku tamtejsza komunikacja miejska nie przewiduje podwyżek cen biletów (w przeciwieństwie do Warszawy). Linia może więc stanowić kuszącą alternatywę dla stołecznej 701, a jeśli ktoś jest gotowy na kilkuminutowy spacer od ul. Akacjowej, linią ŁZ może także dojechać do kampinoskich szlaków.

2. Wysypisko na Radiowie do 2016 r.
Niedawno informowałem o protestach mieszkańców okolic tzw. górki śmieciowej na warszawskim Radiowie, którzy mają dosyć smrodu wytwarzanego z pobliskich zakładów MPO. Do sprawy odniosła się niedawno prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jak informuje portal TvnWarszawa.pl, pani prezydent o problemie wie, ale niestety najwcześniej da się go rozwiązać pod koniec 2016 r. Ten mocny poślizg tłumaczy wymianą władz MPO. Do tego czasu okoliczni mieszkańcy muszą niestety pogodzić się z nieznośnym fetorem.

3. Co w blogosferze piszczy?
Jakie bogactwo faunistyczne może kryć się w niepozornym, kampinoskim stogu siana? Dlaczego powszechna nie tylko w Puszczy Kampinoskiej nawłoć (znana z tego, że na jesieni kwitnie na żółto) może stanowić zagrożenie dla kampinoskiej przyrody? Po odpowiedzi na te pytania odsyłam do niedawnych wpisów na blogu “Moja Puszcza“.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

3 komentarze do wiadomości “Noworoczny przegląd wydarzeń z Puszczy i okolic

  1. Na stronie www KPN-u brak informacji o nowym przetargu na rozbiórkę domów.
    Skąd zaczerpnął wiec Pan ten dokument ze zdjęciami?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *