Śnieg, deweloperka w otulinie i wystawa, czyli przegląd wydarzeń z Puszczy Kampinoskiej

fot. archiwalne

1. Pierwszy powiew zimy (i to jaki)
Jak już wszyscy doskonale wiedzą, mamy za sobą pierwszy w tym sezonie atak zimy, dzięki któremu w Puszczy Kampinoskiej wreszcie zrobiło się biało. Niestety, śniegu jest wciąż na tyle mało, że jazda na nartach biegowych jest mocno utrudniona. Co się zaś tyczy orkanu, na stronie KPN nie ma na razie doniesień, żeby wyrządził on w Puszczy jakieś większe zniszczenia lub sprawił, że niektóre szlaki byłyby zablokowane.

Tymczasem od poniedziałku czeka nas odwilż. Miłośnicy biegówek muszą się więc uzbroić w cierpliwość!

2. Deweloperka w otulinie

Przy ul. Estrady pomiędzy Arkuszową a polaną Opaleń ruszyła jakaś spora inwestycja. Pokaźny kawałek terenu ogrodzono, a na placu budowy już pracują koparki.

Co tam powstaje? Na razie brak informacji. Zgaduję, że pewnie osiedle mieszkaniowe. Miejsce do mieszkanie jest tam niezłe, choć gęstniejąca zabudowa wokół Puszczy wcale mnie nie cieszy.

3. Pół wieku KPN na zdjęciach, tym razem w stolicy
Wystawa fotografii z okazji 50-lecia Kampinoskiego Parku Narodowego trafia w kolejne miejsce. Tym razem można ją oglądać w Klubie Wojskowej Akademii Technicznej przy ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 25a na warszawskim Bemowie. Plenerowa wystawa potrwa do 20 grudnia.

4 Powstanie kolejna ścieżka dydaktyczna
Ścieżki dydaktyczne wyrastają w Puszczy Kampinoskiej jak grzyby po deszczu. Jeszcze w zeszłym tyogdniu donosiłem o planach budowy ścieżki w okolicach Brochowa. Teraz rozstrzygnięto przetarg na jej budowę w Granicy (gm. Kampinos). Ma ona powstać kosztem 21 tys. zł. Jak napisano w dokumentacji, ścieżka ma powstać do połowy stycznia przyszłego roku, będzie liczyć 4 km długości i 20 przystanków.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

1 komentarz do wiadomości “Śnieg, deweloperka w otulinie i wystawa, czyli przegląd wydarzeń z Puszczy Kampinoskiej

  1. Dzień Dobry, jestem reporterką, szukam kontaktu do Pana Jerzego Królikowskiego. Bardzo proszę o info.
    Z góry serdecznie dziękuję,

    Agnieszka Burton

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *