Ciekawa aplikacja mapowa na komórkę

Swego czasu wspominałem na łamach tego blogu o rządowym serwisie mapowym dostępnym pod adresem Geoportal.gov.pl. Jego zaletą jest spore bogactwo bardzo szczegółowych map – począwszy od map topograficznych przez zdjęcia lotnicze i satelitarne po dane katastralne. Wadą jest natomiast kiepska aktualność wielu danych, co jednak ma się w najbliższych latach systematycznie poprawiać. Z punktu widzenia turystów w Puszczy Kampinoskiej szkoda także, że na wieli mapach oferowanych przez tę aplikację nie ma zaznaczonych szlaków turystycznych.

Od tego miesiąca dane z Geportal.gov.pl można już przeglądać w smartfonach z Androidem. Co ciekawe, aplikacja oferuje nie tylko przeglądanie danych, ale także obliczanie długości i powierzchni, lokalizowanie użytkownika na mapie (z wykorzystaniem wbudowanego odbiornika GPS), a także rejestrowanie trasy naszej wycieczki.

Aplikację pozwoliłem sobie już przetestować. Generalnie działa bardzo sprawnie, ale tylko do momentu włączenia GPS-a. Wtedy zaczyna się wieszać. Po przejrzeniu innych opinii w internecie okazało się, że niektórzy też mają podobne problemy, ale jeszcze inni twierdzą, że aplikacja chodzi im bez zarzutów.

Jeśli chodzi o miłośników Puszczy Kampinoskiej, docenią ją zapewne ci, którzy uwielbiają zapuszczać się w mało odwiedzane zakamarki (broń Boże nie sugeruję tu  schodzenia ze szlaków, co jest przecież sprzeczne z regulaminem KPN ;))

Aplikację można pobrać za darmo z Google Play

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *