Nowe żubry w KPN (ale nie w Puszczy Kampinoskiej)

W samo południe – 11 stycznia br. w Ośrodku Hodowli Żubrów im. Ignacego Mościckiego w Smardzewicach, który wchodzi w skład Kampinoskiego Parku Narodowego odbyły się „chrzciny” trzech żubrów – byka i dwóch jałówek, które otrzymały imiona: Podgryzacz, Popilica i Pogaducha. Ojcami Chrzestnymi Smardzewickich Żubrów zostali: zastępca zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – pan Andrzej Nocoń, wójt gminy Tomaszów Mazowiecki – pan Franciszek Szmigiel oraz emerytowany kierownik Ośrodka Hodowli Żubrów im. Ignacego Mościckiego – pan Tadeusz Natkański.

Źródło: KPN

Swoją drogą, ciekawe, czy te żubry całe swoje życie spędzą w tym ośrodku. A może kiedyś je wypuszczą? Jeśli tak, to gdzie? W lasach w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego, a może w Puszczy Kampinoskiej? Jeśli to drugie, to czy dałyby sobie tam radę? Na pewno byłyby nie lada atrakcją!

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *