W Modlinie już latają! Czy nad Puszczą?

fot. Wikipedia/hiuppoStało się… wczoraj (15 lipca) oficjalnie otwarto port lotniczy w Modlinie, położony kilka kilometrów od otuliny Puszczy Kampinoskiej. Czy wpłynie on negatywnie na kampinoską przyrodę?
Z jednej strony można się pocieszać, że nie, gdyż: • pas startowy ustawiony jest tak, że samoloty nie będą podchodzić ani startować nad Puszczą, • nad Puszczą i tak obowiązuje częściowy zakaz lotów, • z lotniska ma korzystać niewiele samolotów (góra kilka dziennie), • sporo ludzi powinno dojeżdżać do niego pociągiem, a więc z dala od Puszczy.

Z drugiej strony zagrożeniem może być to, że większość ludzi będzie chciała dojeżdżać do tego lotniska samochodem. A jeśli trafią oni na korek na trasie na Gdańsk, to będzie ich korciło, żeby robić sobie skróty… albo przez Łomianki Dąbrowę, albo przez Cybulice, Roztokę i Leszno, albo – co najgorsze – przez Palmiry.

Generalnie port nie powinien więc specjalnie negatywnie wpływać na Puszczę Kampinoską ani na zmącenie spokoju osób zwiedzających ten urokliwy zakątek. Ale jeśli zauważycie, że jest inaczej, dajcie znać!

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *