Puszcza Kampinowska i wujek Google

Tak, zgadza się! W tytule jest błąd! I to do tego powszechnie popełniany, nawet na poważanych portalach internetowych (nawet na National Geographic!!!!!). O to, jak bardzo jest powszechny, zapytałem się wszechwiedzącego wujka Google.
Z udostępnionego narzędzia badającego wyszukiwane w Google terminy wynika, że nie jest dobrze. Częstość wstukiwania Puszczy Kampinowskiej (kolor czerwony na wykresie) jest niewiele niższa niż Kampinoskiej (kolor niebieski). Ba, bywały nawet takie okresy, gdzie Puszcza Kampinowska świętowała triumfy.

Jest też i dobra wiadomość! Wyraźnie widać, że w ciągu ostatnich lat liczba wyszukań Puszczy Kampinowskiej wyraźnie spada. Jaka jest tego przyczyna? Niestety, nie jest to raczej wzrost znajomości ortografii wśród Polaków, ile raczej narzędzie podpowiadające w Google. Jeśli bowiem wpiszemy “Puszcza Kampinowska”, wujek Google zapyta się nas, czy aby nie chodziło nam o “Kampinoską”. Chwała ci wujku za promocję geografii Polski!

A tak pro forma, dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą… nazwa Puszczy pochodzi od miejscowości Kampinos, a nie Kampinows.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *