Wiosna dopiero w Czadzie, ale się zbliża

fot. Wikipedia/H.Zell, CC by SAZa oknem wciąż mróz, nie dalej jak tydzień temu temperatury w okolicach Warszawy spadły poniżej -20 st. C. Ale nie ma co się martwić! Jak donosi prasa, w kierunku Polski już zmierzają bociany! A to zwiastuje wiosnę!
Jeden już w zasadzie u nas jest. Reporterzy “Dziennika Łódzkiego” dostrzegli go w Brończynie na zachód od Sieradza. Przeczucia boćka częściowo potwierdzają prognozy pogody – w tym tygodniu możemy liczyć na odwilż, choć oczywiście zima pokaże nam jeszcze, na co ją stać.

A jak dodaje gorzowskie wydanie “Gazety Wyborczej“, z danych naukowców wynika, że bociany w Afryce rozpoczęły już swoją wędrówkę. Ten monitorowany przez nich znajduje się na granicy Czadu i Sudanu. Do Polski ma więc grubo ponad 4 tys. km, a dziennie pokonuje 150-200 km. W Polsce będzie więc najwcześniej za miesiąc. Tyle więc czasu pozostało najprawdopodobniej miłośnikom biegówek, mrozu czy innego białego szaleństwa.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *