TVN24: Szambo w Puszczy

Kilka dni temu informowaliśmy o skandalicznej decyzji wójta Izabelina, który zgodził się na wypompowanie “nadmiaru ścieków” z kanalizacji do Kampinoskiego Parku Narodowego. Wójt twierdził wówczas, że 180 szambiarek wywiozło ścieki, a on zezwolił tylko na wylanie reszty zanieczyszczeń w puszczańskie zarośla. Wiele wskazuje jednak na to, że nie jest to prawda, i całe szambo zostało wylane na teren objęty programem Natura 2000.
Mieszkańcy Izabelina potwierdzają, że ścieki spływały prosto do lasu, a wspominanych przez wójta szambiarek nikt nie widział. Nie chcą oni jednak mówić o tym przed kamerami, wolą pozostać anonimowi, bo za podważanie słów wójta boją się odwetu, ale zapewniają, że to kłamstwo. – Wójt mówi że 180 szambiarek wywiózł? Niech nie żartuje. On kłamie – mówią.
Prezes oczyszczalni i wójt “zniknęli”
Reporterzy “Prosto z Polski” postanowili sprawdzić, kto mówi prawdę i odszukać w oczyszczalni ścieków i w biurze wójta dokumentację potwierdzającą to, że 180 szambiarek wywoziło ścieki z Izabelina.
Jednak prezes oczyszczalni, a także wójt Izabelina nagle, gdy ekipa telewizyjna była w drodze do nich, “wyjechali i nie wiadomo kiedy wrócą”. Ich telefony są wyłączone.

Więcej na TVN24.pl /za: kampinos.sytes.net/

Pytanie dnia: Dlaczego brak jest jakiejkolwiek reakcji władz KPN-u? Sprawa jest wszak drążona przynajmniej od kilkunastu dni na forum “Kocham Kampinos”.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *