Rajd narciarski już za dwa tygodnie

TN „Biegówki” zaprasza 29 stycznia 2011 r. (sobota) na drugi rajd narciarski po Puszczy Kampinoskiej śladami wydarzeń powstania styczniowego, drugiej wojny światowej oraz powstania warszawskiego. W razie kłopotów z pogodą impreza zostanie przeniesiona na 5 lutego.

Odwiedzimy cmentarz żołnierzy AK w Wierszach, gdzie historię Grupy Kampinos i jej kwatery głównej przybliży znawca tematu – Daniel Żołędowski. Następnie przebiegniemy pięknym wydmowym szlakiem do mogiły powstańców z 1863 r. pod Zaborowem Leśnym, gdzie pasjonat Powstania Styczniowego Jarosław Włodarczyk opowie nam, czy dowódca oddziału dobrze się uczył w szkole, jaka była pogoda podczas walk oraz dlaczego akurat w tym miejscu doszło do bitwy. Następnie udamy się na cmentarz w Pamirach, gdzie o niemieckich oprawcach oraz o budowie nowego muzeum opowie Marek Rogowski z Muzeum Historycznego m.st. Warszawy.

Rajd zakończymy wspólnym ogniskiem na Polanie Pociecha. Pyszną Grochówkę zapewni nam restauracja Dziupla w Truskawiu.

Start: godz. 9.00 z Placu Bankowego wyrusza „ski-bus”, który zabiera uczestników rajdu (zabierze część chętnych z przystanku na pętli Górczewska około 9.20)

Trasa: 15 km – początek Rajdu w Roztoce, zakończenie na Polanie Pociecha

Powrót: ok. godz. 17.00 na Plac Bankowy

Koszt uczestnictwa: 10 PLN dla członka TN Biegówki oraz 22 PLN dla pozostałych zainteresowanych.

Szczegóły

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *