Nieco wygodniej dojedziemy komunikacją publiczną do Puszczy

W związku z otwarciem dwóch nowych stacji II linii metra nieco zmieni się dojazd do miejscowości położonych na południe od Kampinoskiego Parku Narodowego.

W czwartek 30 czerwca uroczyście otwarto stacje Ulrychów oraz Bemowo na II linii metra. Równocześnie 2 lipca (sobota) wchodzą w życie zmiany na autobusowych liniach podmiejskich, którymi możemy dojechać na kampinoskie szlaki np. w Lipkowie, Zaborowie, Zaborówku czy w Lesznie.

Modyfikacje są nieznaczne, ale z pewnością korzystne dla pasażerów, którzy chcą dojechać z centrum miasta do Puszczy. Autobusy linii 714, 729 i 719 nie będą bowiem zaczynać trasy – jak dotychczas – przy stacji metra Księcia Janusza, ale obok nowej stacji Bemowo. To o tyle dobra zmiana, że na odcinku między tymi dwiema stacjami niekiedy pojawiają się korki. Jazda do Puszczy powinna zatem stać się zdecydowanie bardziej płynna i o kilka minut krótsza.

Niestety, za skróceniem tras nie idzie w parze zwiększenie częstotliwości kursowania wspomnianych linii. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest już na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *