Julinek i kampinoska ciuchcia: wkrótce otwarcie sezonu

Przełom kwietnia i maja to tradycyjnie okres, gdy z zimowego snu budzi się wiele atrakcji turystycznych. Dotyczy to również obiektów okołokampinoskich, w tym Parku Rozrywki Julinek oraz sochaczewskiej kolejki wąskotorowej.

Pociągiem retro z Sochaczewa do Puszczy

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie wznowi przejazdy pociągiem retro w sobotę 30 kwietnia. Przedwojenny parowóz Px29-1704 lub lokomotywa spalinowa Lxd2-342 zawiezie żądnych wrażeń turystów w 18-kilometrową trasę na skraj Kampinoskiego Parku Narodowego, do Wilcza Tułowskiego.

Harmonogram wycieczki prezentuje się następująco:

 • 9:15 – zwiedzanie muzeum z przewodnikiem
 • 10:30 – odjazd pociągu z muzeum do Wilcza Tułowskiego
 • 11:45 – przyjazd pociągu do Wilcza Tułowskiego na skraju Puszczy Kampinoskiej
 • 11:45–12:25 – spacer z przewodnikiem po Puszczy Kampinoskiej
 • 12:25 – odjazd pociągu z Wilcza Tułowskiego
 • 12:34 – przyjazd pociągu do Tułowic
 • 12:34-14:14 – piknik z ogniskiem w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach (pasażer może przygotować prowiant we własnym zakresie lub zakupić go w punkcie gastronomicznym w Osadzie Puszczańskiej)
 • 14:14 – odjazd pociągu z Tułowic do Sochaczewa
 • 15:20 – powrót pociągu do muzeum

Uwaga, w tym roku wprowadzono nowość, tj. opcję odwiedzenia rodzinnego parku rozrywki Śmiechominek w Secyminku nad Wisłą zamiast spaceru po Puszczy i ogniska. Pasażerowie zabierani są przez podstawiony autokar (Wilcze Tułowskie – Śmiechomiek – Tułowice) na ok. 2,5 godziny. Na miejscu mogą liczyć na takie atrakcje jak wielbłądy, alpaki czy kangury.

Bilety na przejazdy można kupić on-line. Koszt: 38 zł bądź 78 zł w opcji ze Śmiechominkiem (ulgowe odpowiednio 31 i 71 zł).

W maju, czerwcu i wrześniu skład będzie obsługiwany w soboty przez lokomotywę parową, a w niedzielę przez lokomotywę spalinową. Z kolei w lipcu i sierpniu w piątek uświadczymy lokomotywę parową, a w sobotę i niedzielę – spalinową.

Nowe atrakcje w Julinku

Z zimowej przerwy budzi się też park rozrywki w Julinku położony niemal w samym środku Puszczy Kampinoskiej. Start sezonu zaplanowano na weekend 23-24 kwietnia. W tych dniach odbędzie się impreza pod hasłem „Weekend cyrkowy”. W planie m.in. pokazy ognia, warsztaty cyrkowe czy pokazy sztukmistrzów. Zwiedzający mogą w tym czasie liczyć na jednodniowy bilet wejściowy ze zniżką 50%.

W tym roku gości czeka kilka nowości:

 • tor tubingowy,
 • nowe dmuchańce,
 • nowy park linowy dla najmłodszych.

„Pracujemy też intensywnie nad ulepszeniem infrastruktury. W naszym parku pojawiły się nowe nasadzenia roślinne, chodniki i stanowiska kasowe oraz punkty gastronomiczne” – zapewniają przedstawiciele parku na Facebooku.

fot. Park Rozrywki Julinek/Facebook

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *