Ważny krok w kierunku ochrony Lasu Bemowskiego przed zabudową

Projekt zabudowy działki 180 w Lesie Bemowskim

Bitwa wygrana, wojna trwa… wczoraj radni gminy Stare Babice pozytywnie zaopiniowali projekt planu ochrony rezerwatu Łosiowe Błota przygotowany przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska.

Dlaczego to takie ważne? Ano, bo projekt ten przewiduje brak możliwości zabudowy słynnej już działki nr 180 w Lesie Bemowskim, tzw. bazy radarowej, gdzie deweloper chce budować osiedle tuż pomiędzy dwiema częściami rezerwatu. Wymowny jest fakt, że ów deweloper dążył do tego, by zdjąć ten punkt z porządku obrad i zająć się nim dopiero po rozstrzygnięciu wniosku o zabudowę tego terenu. Wśród powodów wymieniał zarzut, że projekt RDOŚ jest wybrakowany.

Warto podkreślić, że pozytywna opinia o projekcie została przyjęta jednogłośnie, co zdaje się optymistycznie rokować na rozwój wydarzeń w tej sprawie. Nadzieją napawają także liczne podpisy złożone pod petycją sprzeciwiającą się zabudowie bazy radarowej.

Sprawa nie jest jednak jeszcze przesądzona. W urzędzie gminy wciąż rozpatrywany jest wniosek o ustaleniu lokalizacji inwestycji mieszkaniowej. Do 6 grudnia wszyscy zainteresowani mogą w tej sprawie zgłaszać swoje opinie. Później wnioskiem zajmie się Rada Gminy. Oczywiście nawet jeśli wniosek przepadnie, nie ma co otwierać korków od szampana, bo inwestor będzie mieć możliwości odwoływania się (z których zapewne skorzysta).

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

2 komentarze do wiadomości “Ważny krok w kierunku ochrony Lasu Bemowskiego przed zabudową

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *