Wycinka, autobusy i rozbiórka, czyli kwietniowy kampinoski przegląd wydarzeń

1. Po co w parku narodowym wycina się drzewa?
W ostatnich tygodniach nadsyłacie mi sporo zdjęć pokazujących wycinkę drzew w Puszczy Kampinoskiej. Na ogół towarzyszy im też alarmujący ton wiadomości. Z jednej strony cieszę się z tej waszej aktywności, bo po to m.in. powstał ten blog, by mieć oczy i uszy szeroko otwarte. Z drugiej strony mam świadomość, że kwestia wycinania drzew w Kampinoskim Parku Narodowym jest złożona i jej nadrzędnym celem bynajmniej nie jest chęć zarobienia dodatkowych pieniędzy.

Po co o tym piszę? Ano, bo niedługo trafi się świetna okazja, by dowiedzieć się na ten temat znacznie więcej, i to z pierwszej ręki. W najbliższą sobotę (8 kwietnia) z Izabelina ruszy wycieczka z pracownikiem KPN-u, której tematem będzie właśnie wycinka drzew w parku narodowym.

Start o godzinie 10:00 przy kapliczce obok skrzyżowania ulic Lubomirskiego i Sienkiewicza w Izabelinie. Czas trwania: około 3 godziny.

2. Co dalej z Atomową Kwaterą Dowodzenia?
Zaskakująco duże zainteresowanie wzbudziła ostatnio wiadomość o przetargu dotyczącym rozbiórki Atomowej Kwatery Dowodzenia koło Łomianek. W związku z tym będę tu relacjonować, co dzieje się wokół tego zagadnienia. Ostatnio otwarto oferty w przetargu i przynajmniej niektóre z nich mieściły się w budżecie KPN-u. Oznacza to, że prace raczej będą przebiegać zgodnie z planem, a więc AKD zostanie zrównana z ziemią jeszcze w maju br.

3. Znów dojedziemy autobusem do Palmir
Dobra wiadomość dla osób bez samochodu. Od 1 kwietnia z powrotem jeździ linia 800 kursująca z Metra Młociny do Cmentarza w Palmirach. Pierwszy odjazd z Warszawy jest o 9:56, a ostatni odjazd z Palmir – o 18:01. Kursy są co dwie godziny. Linia jeździ w weekendy i święta.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *