Moc imprez w Puszczy Kampinoskiej

W najbliższym czasie w Puszczy Kampinoskiej i okolicach odbędzie się sporo imprez sportowych i rekreacyjnych:

1) 11 czerwca – Towarzystwo Przyjaciół Kampinoskiego Parku Narodowego zaprasza na rajd rowerowy Lipków 2016. Uczestnicy ruszą z Kampinosu, Ożarowa Mazowieckiego, Warszawy (AWF i Bemowo), Izabelina oraz Starych Babic i dojadą na polanę rekreacyjną w Lipkowie, gdzie będą czekać na nich atrakcje.

2) 11 czerwca – tego samego dnia ze Starych Babic rusz rajd rowerowy organizowany przez Towarzystwo Cyklistów Stare Babice. Meta w Borzęcinie Dużym. To pozornie krótko, ale trasa wiedzie zakosami przez Puszczę Kampinoską.

3) 19 czerwca – XV Rajd Rowerowy. Start z Łomianek, a meta na polanie w Pociesze obok Cmentarza w Palmirach.

4) 19 czerwca – Memoriał im. Zofii Morawskiej – Bieg Charytatywny. Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi serdecznie zaprasza na bieg charytatywny. Celem biegu jest pozyskanie środków na wsparcie działalności Ośrodka dla Dzieci Niewidomych w Laskach. Dystans biegu to około 3,3 km. Dystans można pokonać dowolną ilość razy w wyznaczonym limicie 90 minut. Każda pokonana pętla zostanie odnotowana w systemie elektronicznym, za każdą pętlę główny partner biegu przekaże darowiznę na rzecz Ośrodka. Limit uczestników biegu głównego jest określony na 400 osób. Opłata za start jest również cegiełką na rzecz Ośrodka. Wysokość wpłaty – cegiełki wynosi nie mniej niż 5 PLN https://www.facebook.com/events/676454872492623/

5) 25-26 czerwca VI Świętojański Rajd Pieszy po Puszczy Kampinoskiej. Pierwszy dzień, to około 27-kilometrowy marsz, którego trasa będzie przebiegać od Granicy przez Zamczysko, Górki, Zamość do Piasków Królewskich. Tam – w ośrodku Dolina Słońca – czeka na rajdowiczów nocleg, wieczorne ognisko oraz poszukiwanie legendarnego kwiatu paproci. W niedzielę po śniadaniu chętni wezmą udział w Mszy świętej. Po czym do godzin popołudniowych będą trwały zajęcia rekreacyjne i sportowe, m.in. pływanie kajakami, gra w siatkówkę i badmintona itp. Powrót około godziny 16.00 autokarem do Sochaczewa. Trwają już zapisy na rajd, który nie jest imprezą masową i w związku z tym ilość miejsc jest ograniczona. Pierwszych 50 osób otrzymuje bezpłatnie koszulki rajdowe. Organizatorzy zapewniają także kiełbaski na sobotnie ognisko. Organizatorzy zapewniają jedynie 50 bezpłatnych miejsc noclegowych i tyle samo śniadań. Jednak osoby, które chcą nocować, muszą przed rajdem wpłacić kaucję w wysokości 50 złotych. Kaucja zostanie zwrócona po noclegu w Dolinie Słońca. Osoby, które zapiszą się na rajd, ale nie wpłacą kaucji, nie będą miały zapewnionych noclegów i śniadań. Osoby, które będą chciały zjeść obiad w niedzielę, muszą  – w momencie zapisywania się na rajd – wpłacić dodatkowo 20 złotych (Milenium Media, nr konta 30 1020 1185 0000 4202 0223 6164,  tytułem „rajd obiad”). Obiady te musimy bowiem wcześniej zamówić i opłacić. Koszty obiadu pokrywają sami uczestnicy. Nie ma możliwości zamówienia obiadu na miejscu. Zapisywać można się telefonicznie: 46 862 15 82, 46 862 43 97 i mailowo: redakcja@exmedia.pl (temat: Rajd) W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, telefon kontaktowy, rozmiar koszulki oraz ewentualnie zamówienie obiadu. Uczestnicy ubezpieczają się na własny koszt. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział tylko z dorosłymi opiekunami.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

1 komentarz do wiadomości “Moc imprez w Puszczy Kampinoskiej

  1. 18 czerwca odbędzie się też w gminie Leoncin bieg przełajowy na 3 km. Jak widać po dystansie jest to raczej rekreacja, aczkolwiek zapewniamy elektroniczny pomiar czasu, więc można będzie porywalizować i z sobą i z innymi. 🙂 Ciekawa okolica (2 km od skraju Puszczy Kampinoskiej, 4 km nad Wisłę), więc można połączyć bieganie np. z weekendowym wypadem z rodziną. Co jeszcze? Mieszana trasa (asfalt, szuter, odcinki na przełaj), start o 12 i bezpłatny udział w biegu.
    Więcej info i zapisy na stronie biegileoncinskie.pl.
    Zapraszamy!
    PS Jeśli istnieje możliwość umieszczenia wzmianki o biegu w treści posta to bylibyśmy bardzo wdzięczni. 🙂 Pozdrawiamy serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *