Nowe szlaki w Kampinoskim Parku Narodowym

źródło: KPN

Zarządzeniem dyrektora KPN w Puszczy Kampinoskiej przybyły trzy nowe szlaki – wszystkie w okolicach Julinka. Nieprzypadkowo tam, bo właśnie w tym miejscu, gdzie kiedyś była szkoła cyrkowa, teraz ma się rozwijać różnego rodzaju działalność turystyczno-rekreacyjna. Nowe szlaki są efektem porozumienia pomiędzy KPN-em a firmą ZPR Express – właścicielem ośrodka w Julinku.

Do dyspozycji turystów są dwie ścieżki spacerowe oraz jeden łącznikowy szlak rowerowy. Na razie nie zostały one oznakowane w terenie, ale że są już formalnie wyznaczone, to można z nich „na legalu” korzystać.

Szlak rowerowy (czarny) ma przebieg równoleżnikowy (oczywiście przez Julinek) i będzie stanowić swego rodzaju skrót na Kampinoskim Szlaku Rowerowym (zielonym) pomiędzy Traktem Napoleońskim a Wierszowską Drogą.

Ciekawostką są szlaki spacerowe. Nie mylmy ich z pieszymi, bo te są inaczej znaczone w terenie – kolorowym paskiem ograniczonym od góry i dołu paskami białymi (fot. obok u dołu). W przypadku nowych szlaków spacerowych, zgodnie z zasadami ustalonymi przez PTTK, oznaczeniem będzie kwadrat podzielony przekątną na dwa trójkąty – jeden biały, a drugi kolorowy (czerwony lub niebieski – fot. obok u góry).

Nowe ścieżki spacerowe biegną na zachód od drogi wojewódzkiej Leszno – Kazuń i mają charakter pętli. Świetnie będą się więc nadawać zarówno dla miłośników biegania, jak i nart biegowych.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *