Kampinoskie Tesco, betonowa zagadka i prymasowska wystawa, czyli świąteczny przegląd wydarzeń

1. Kampinoskie Tesco
W poprzednim przeglądzie wydarzeń pisałem o zagadkowej budowie przy ul. Arkuszowej, jakieś 500 metrów na południe od zjazdu w kierunku parkingu przy polanie Opaleń. Przypuszczałem, że zapewne będzie to jakieś osiedle mieszkaniowe lub blok, wszak miejsce na tego typu inwestycję jest nienajgorsze. Dziś sprawdziłem, co napisano na tablicy informacyjnej, i się zaskoczyłem. Okazuje się, że powstaje tam… pawilon handlowy, a inwestorem jest Tesco.

2. Betonowa zagadka
Dziś, jadąc czerwonym szlakiem pomiędzy Zamczyskiem a Sosną Powstańców w Górkach natrafiłem na takie oto coś dziwnego. Wzdłuż szlaków ułożone były sterty betonowych płyt. Po co? Nie mam pojęcia. Może ktoś z czytelników coś wie?

3. Prymasowska wystawa
„Prymas Polski kardynał Józef Glemp – Przyjaciel Puszczy Kampinoskiej”: pod takim hasłem otwarto w tym tygodniu wystawę w Dyrekcji Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie. Ekspozycja składa się z 60 barwnych fotografii, na których uchwycono najważniejsze momenty z wizyt Prymasa Polski w Kampinoskim Parku Narodowym.  Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Ekspozycja czynna jest do końca stycznia  2014 r.– w dni powszednie w godz. 8 – 15 oraz w weekendy w godz. 10 – 16.

4. Świąteczna Puszcza
A na koniec składam wszystkim czytelnikom życzenia spokojnych Świąt! Przy okazji polecam odejść od stołu i zajrzeć podczas świąt do Puszczy. Wstępne prognozy mówią, że będzie dość ciepło, a do tego pojawi się słońce. Śniegu raczej nie ma się co w tym roku spodziewać. Opady białego puchu oraz mróz czekają nas ponoć na początku nowego roku.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

3 komentarze do wiadomości “Kampinoskie Tesco, betonowa zagadka i prymasowska wystawa, czyli świąteczny przegląd wydarzeń

  1. Też to zauważyłem 3 tygodnie temu. Czy aby to nie są betonowe płyty z rozbieranego parkingu w Granicy? Nie wiem zgaduję. Czy ktoś może wie jak przedstawia się sytuacja odnośnie wykupu gruntów na rzecz KPN w 2013? Nigdzie tego nie mogę znaleźć.

  2. Co do tych płyt, można przypuszczać, że będzie utwardzana nawierzchnia, w celu wykorzystania tych płyt, to było by bardzo racjonalne rozwiązanie. A płyty są najprawdopodobniej z parkingu w Granicy 🙂

  3. Na pewno jest to zrobione za przyzwoleniem KPN-u, zewsząd są szlabany. Zresztą jak by to zrobił ktoś inny to wyrzucił by te płyty gdzieś bliżej wsi. Kolejna turystyczna atrakcja w puszczy, gratuluje pomysłu panom leśnikom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *