Raport ze szlaków: już bzyczą!

W średniowieczu posłańców ze złymi wiadomościami często wieszano. Mam nadzieję, że mi tego oszczędzicie. Otóż z lekkim poślizgiem*, ale w Puszczy Kampinoskiej już pojawiły się komary…i to dużo. Na razie jeszcze są mało agresywne, ale już za kilka dni z pewnością nie będą już dla turystów miłosierne. Wybierając się więc do kampinoskich lasów nie zapominajmy o akcesoriach z obrazka obok.

Na razie wiele wskazuje na to, że warunki pogodowe będą sprzyjały tym bzyczącym cholerstwom. Po ostatnim długim weekendzie w Puszczy zrobiło się sporo kałuż. Na przykład na żółtym szlaku z Truskawia do Zaborowa Leśnego (za Kapturową Górą – fot.) oraz na niebieskim szlaku w okolicach Budy Zaborowskiej. Zapewne podtopień jest znacznie więcej i – jakby tego było mało – w najbliższych dniach jeszcze ich przybędzie. Prognozy wskazują bowiem, że w weekend może spaść nawet ponad 20 litrów wody na metr kwadratowy. Można się oczywiście pocieszać, że w tym roku meteorolodzy dość często dają ciała ;).

* zazwyczaj “sezon komarowy” rozpoczyna się na przełomie kwietnia i maja

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

3 komentarze do wiadomości “Raport ze szlaków: już bzyczą!

  1. Tylko nie to… Tak przyjemnie było spacerować po Puszczy bez tego ciągłego oganiania się… Miałam nadzieję, że w tym roku komary jeszcze bardziej się opóźnią. Odzwyczaiłam się od nich i pewnie nieźle by mnie zaskoczyły, gdybym za parę dni wybrała się do lasu bez ochrony, więc dzięki za info 😉

  2. No to nie wstydźmy się i podajmy reszte zagrożeń związanych ze spaceramy po puszczy.Komary to już było i zimnica z powodu ocieplania się klimatu.Następnie przy smakowaniu jagódek, tasiemiec bomblowiec potrafiący umieścić się we wszystkich częściach ciała i doprowadzić do śmierci lub żywcem zjadać człowieka .Następnie odkleszczowe zapalenie stawów, borelioza i odkleszczowe zapalenie opon mózgowych.Kolejne zagrożenie to wścieklizna .Trzeba dodać że te wszystkie choroby są śmiertelnie niebezpieczne łącznie z zatruciami grzybami.Czy nie lepiej siedzieć w domu i obserwować bieliki w gnieździe za pomocą kamery internetowej?.Radzę się dobrze zastanowić.Wogóle wyjście z domu staje się coraz bardziej niebezpieczne.Można paść ofiarą chuliganów, pachołków miejskich i wiejskich jak też policajów i wszelkiej maści pasożytów na państwowych posadach.S poważaniem mały zastrzaszony.

  3. Do autora usuniętego komentarza: zgodnie z regulaminem komentowania tej strony usuwam wszelkie komentarze, które są kompletnie niezwiązane zarówno z treścią bloga, jak i poszczególnych wpisów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *