Do Puszczy Kampinoskiej w długi weekend?

Kolejny w tym roku długi weekend za pasem! Czy pogoda będzie sprzyjać wypadom do Puszczy?

Niestety, prognozy wskazują, że pogoda ma być w kratkę, ale na pewno nie ma co liczyć na upały, raczej na nieco ponad 20 st. C. Przed wyruszeniem na szlak polecam więc zerknąć na szczegółowe, krótkoterminowe prognozy, najlepiej ICM. Co bardziej obeznani z meteorologią mogą się także podeprzeć publikowanymi prawie “na żywo” danymi z radarów meteo oraz informacjami o wyładowaniach atmosferycznych
Przypominam także, że w ciągu ostatnich dni w okolicach Warszawy spadło blisko 70 litrów wody na każdy metr kwadratowy, czyli więcej niż miesięczna norma. Nie zdziwmy się więc, jeśli na szlaku będą kałuże.
Dobrym rozwiązaniem na niepogodę może być wypad do muzeum w Palmirach. Jak informuje ta placówka, będzie ono otwarte również w czwartek, czyli Boże Ciało!

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

2 komentarze do wiadomości “Do Puszczy Kampinoskiej w długi weekend?

  1. A jak się ma sprawa z komarami i meszkami? Nieprzebrane chmary, czy może już spokojniej? Byłoby wspaniale w końcu ruszyć na spacer, ale ostatnim razem komary skutecznie mnie zatrzymały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *