Powstanie nowa infrastruktura w Zamczysku

Średniowieczne grodzisko zwane Zamczyskiem to jedno z ciekawszych i bardziej klimatycznych miejsc w Puszczy Kampinoskiej. Już wkrótce powstanie tam nowa infrastruktura, która z jednej strony ułatwi podziwianie tego obiektu, a z drugiej zapobiegnie ich niszczeniu przez turystów.

Kampinoski Park Narodowy właśnie ogłosił przetarg na budowę w tym miejscu „platform widokowych wraz z kładkami, schodami i pochylniami”. W dokumentacji przetargowej można znaleźć projekt tej infrastruktury (na fot.).

O ile dobrze pamiętam (a dawno już tam nie byłem), w Zamczysku istnieje już podobna infrastruktura. Jak się domyślam, ta nowa ma zastąpić starą, zapewne podniszczoną i być może będzie nieco bardziej rozbudowana (będą np. stojaki rowerowe). Jeśli ktoś się lepiej orientuje, jak obecnie wyglądają tam obiekty dla turystów, niech się wypowie w komentarzach.

Dodam, że zgodnie z wymogami przetargu nowa infrastruktura ma powstać do 9 grudnia br. Będziemy tu oczywiście śledzić postępy w tych pracach.

Zamczysko położone jest w zachodniej części Puszczy Kampinoskiej przy szlakach niebieskim i czerwonym, na granicy pasa bagien i wydm. To pozostałość średniowiecznego grodziska otoczonego podwójnym pasem wałów i fos

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

7 komentarzy do wiadomości “Powstanie nowa infrastruktura w Zamczysku

  1. Obecnie nie ma tam żadnych kładek ani schodów. Kiedyś podobno były, ale uległy zniszczeniu. Musiało to nastąpić co najmniej kilka lat temu, bo jak byłem tam pierwszy raz (2,5 roku temu), to już wtedy po schodkach nawet śladu nie było.

  2. Cześć. Potwierdzam to co napisali inni. Od mniej więcej 3 lat nie ma tam już schodków prowadzących na szczyt głównego wału. Schodki by się przydały bo w przeciwnym razie nasypy ulegają dużej degradacji podczas prób wchodzenia na nie. Jeżeli będę w okolicy postaram się sprawdzić jak będą postępować prace. Pozdrawiam Kampinoski-Szwendak

  3. W 2014 chyba wiosną też jeszcze stare podesty były. Ale były już strawione przez upływ czasu.
    Zamczysko ma w sobie klimat jakiejś tajemnicy i razem z Karpatami stanowi jeden z najfajniejszych kawałków Puszczy, szczególnie zimą i na nartach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *