Biegi, loga i wystawy i mapy, czyli wakacyjny przegląd wydarzeń

1. Nowe logo KPN-u
Z zaskoczenia Kampinoski Park Narodowy zmienił niedawno swoje logo. Jak widać, zmiana nie jest wielka – wciąż jest łoś, ale w innych kolorach oraz z inną czcionką. Z tego, co obserwuję, podobne zmiany zaszły również w innych parkach narodowych. „Rebranding” jest więc zapewne odgórną akcją Ministerstwa Środowiska mającą ujednolicić logowy misz-masz. ‘

Co sądzicie o nowym logo? Ja tam wolałem stare.

2. Ruszyły zapisy na maraton
Jak co roku, w lipcu ruszyły zapisy na Maraton Kampinoski oraz towarzyszący mu półmaraton. Piąta edycja imprezy odbędzie się 15 października. Trasa taka jak przed rokiem. Koszt uczestnictwa to 90 zł za maraton oraz 70 zł za półmaraton. Ze szczegółami wydarzenia można się zapoznać na stronie biegu: www.maratonkampinoski.pl.

3. Puszcza Kampinoska w obiektywie założyciela KPN-u
Prof. Roman Kobendza był jedną z osób najbardziej zaangażowanych w ochronę kampinoskiej przyrody oraz założenia w tutejszej puszczy najpierw rezerwatów, a później parku narodowego. Jego zdjęcia z tych rejonów można podziwiać na nowej wystawie, którą otwarto w siedzibie KPN-u w Izabelinie. Ekspozycja jest czynna do końca lipca.

4. Dawne powodzie na mapie
Na stronie starenowemapy.pl opublikowano ciekawą zabytkową mapę, która pokazuje zasięg powodzi z 1937 r. Wprawdzie „wielka woda” wyrządziła największe szkody w górnym biegu Wisły, to jednak rzeka wystąpiła z brzegów również w okolicach Puszczy Kampinoskiej.

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

2 komentarze do wiadomości “Biegi, loga i wystawy i mapy, czyli wakacyjny przegląd wydarzeń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *