Kampinos Concept, czyli… zabudować Kampinos

Coś trochę nawiązującego do poruszonego wczoraj tematu planu ochrony KPN. W wielu miejscach podkreślono w nim, że należy ograniczyć powstawanie nowej zabudowy zarówno w, jak i dookoła Parku. Niestety, obawiam się, że teoria coraz częściej będzie się tu rozmijać z praktyką.
Potwierdza to znaleziony dziś przeze mnie przykład planowanej inwestycji zwanej górnolotnie Kampinos Concept. Tuż obok Uroczyska Opaleń do końca 2012 r. ma powstać sporych rozmiarów blokowisko, na szczęście niskie. Z pewnością nie pozostanie ono bez wpływu na wschodnią część Puszczy.

W całej tej sprawie martwi mnie to, że w okolicy tej inwestycji jest jeszcze dużo wolnego miejsca pod zabudowę, i będzie się ono stawać coraz bardziej atrakcyjne. Nic dziwnego. Z jednej strony jest blisko Puszczy, z drugiej jest tu dobry dojazd do centrum. W innych regionach Warszawy trudno znaleźć takie miejsca – Kabaty są już gęsto zabudowane, a Białołęka czy Wawer są daleko od centrum. Ceny gruntów przy Wólce będą więc zapewne rosły, a takich inwestycji będziemy widzieć coraz więcej. 

Autor: Jerzy Królikowski

Dumny redaktor naczelny od 2010 roku. Miłośnik Puszczy od jeszcze dłuższego czasu. Po Kampinosie głównie biega i jeździ na rowerze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *